Proje Ortaklarımız

Üye Olun

E-posta:

Sitemize üye olarak bizden haberler alın.

Proje ve ETİ

Yaklaşık yarım asırlık deneyimi ve ödün vermediği kalite anlayışı ile bir Lezzet Uygarlığı yaratan ETİ olarak, topluma karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirmek, yarattığımız Lezzet Uygarlığı'nın toplumun her kesimindeki yansımalarını desteklemek amacıyla bugüne kadar bir çok sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştirdik, pek çok çalışmaya da destek sağladık.

ETİ ÇEKÜL Kültür Elçileri de hem yeni kuşakların hem de Türkiye'nin geleceğine yatırım olarak gördüğümüz, ülkemizin kültürel ve doğal değerlerinin korunması ve geliştirilmesi konusunda önemli çalışmalara imza atmış olan ÇEKÜL Vakfı işbirliği ile hayata geçirdiğimiz, oldukça kapsamlı bir kurumsal sosyal sorumluluk projemiz.

ETİ ÇEKÜL Kültür Elçileri projesi ile geleceğin yetişkinleri olacak çocuklarımızın ülkemizin kültürel zenginliğini oluşturan yerel değerlerimizi öğrenmeleri ve geliştirmeleri; bu değerlerin korunması ve geliştirilmesi konularının da eğitimcilerin ve yerel yönetimlerin önceliği olması hedeflenmektedir. Bu kapsamda da 5 yıl boyunca 77 ilimizde 4 bin ETİ ÇEKÜL Kültür Elçisi yetiştirilecek; abla - abi uygulamaları ve yerel eğitimciler için hazırlanacak özel müfredatlı eğitim katalogları gibi çalışmalar ile de kültürel miras eğitimi alan çocukların sayısının 10 bin'lere ulaşacaktır.

Çocuklarımızın yaşadıkları kente farklı bir gözle bakmayı öğrenecekleri, önce kentlerinin sonra ülkemizin kültürel miraslarını bir adım öteye taşıyacak çalışmalara imza atacakları bu proje ile topluma ve çocularımıza karşı olan önemli görevlerimizden birini daha yerine getidiğimize inanıyoruz.