Proje Ortaklarımız

Üye Olun

E-posta:

Sitemize üye olarak bizden haberler alın.

Haberler


MİLAS KÜLTÜR ELÇİLERİ’NİN İLK ETKİNLİĞİ TARIM FUARI

26/03/2010

ÇEKÜL Vakfı’nın 2003 yılından bu yana yürüttüğü Kültürel Miras Eğitim Programı kapsamında uygulanan “Kültür Elçileri” projesi, bu yıl 17 kentte yapılıyor.

Taraklı, İzmir, Milas, Ürgüp, Kırşehir, Divriği, Elazığ, Çorum, Yozgat, Kilis, Kemah, Karadeniz Ereğli, Burdur, Nevşehir, Samsun, Eskişehir ve Hatay kentlerinde yetiştirilen 12 yaş grubundaki Kültür Elçileri, “kültür” kavramını öğrenerek duyarlılık kazanıyor.

29079493156 m

Şubat ayında eğitim alan Milas Kültür Elçileri de, kentlerine farklı bir gözle bakmaya başlayan şanslı öğrenciler arasında. Milas Kültür Elçileri, Belediye’nin de desteğiyle, kentte ilk kez düzenlenen “Gıda, Hayvancılık ve Tarım Fuarı”na katıldı. Eğitimde öğrendikleri yöresel değerler, yaşam kültürü ve doğal yaşam konu başlıklarından yola çıkarak, köylerde yapılan doğal tarıma ve geleneksel tarım aletlerine dikkat çektiler.
Kültür Elçileri, kurulma aşamasında olan Milas Kent Müzesi’nde, teknolojiyle birlikte unutulmaya ve kaybolmaya başlayan tarım aletlerinin de sergilenmesi gerektiğini düşünüyor. Fuar alanındaki diğer stantları da ziyaret eden Kültür Elçileri, kentleri hakkında farklı bilgilere ulaşmayı da deneyimledi. 

6597465616 mm

Milas Kültür Elçileri gibi diğer kentlerdeki Kültür Elçileri de, kendi bakış açılarıyla hazırladıkları projelerle etkinliklere katılmaya devam ediyor.

< Tüm haberler