Proje Ortaklarımız

Üye Olun

E-posta:

Sitemize üye olarak bizden haberler alın.

Haberler


KIRŞEHİR KÜLTÜR EÇİLERİ EĞİTİMİ 11-13 MART 2010 TARİHLERİ ARASINDA YAPILIYOR!

10/03/2010

Kırşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı eğitimde, Cacabey İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencilerinden seçilen toplam 24 öğrenci, Kırşehir’in Kültür Elçisi olacak. Kırşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde yapılacak eğitim, öğrencilerin “Kültür ve kentlilik bilinci nedir?” sorusuna katılımcı eğitim teknikleriyle cevap aramasıyla başlayacak. Kültür Elçileri eğitimi,  ÇEKÜL Vakfı’nın gönüllü eğitmenlerinin desteğiyle, yerel uzmanların kentin kimliğini yansıtan sunumlarıyla devam edecek.

Eğitimde, doğal yaşam ve kentsel ekosistemler, arkeoloji, kent mimarisi, geleneksel yaşam kültürü ana başlıkları altında pek çok bilgi aktarılacak; tarihi alanlar, sivil mimari ve doğal çevrenin incelendiği geziler yapılacak. Öğrenciler, Kırşehir Müzesi, Üç Ayak Kilisesi, Taş Konak, Hacı Bey Konağı, Gök Bilimleri Medresesi, Ahi Evran Külliyesi, Aşık Paşa Türbesi, Kervansaray Hanı, Kesik Köprü, Karakurt Eski Hamamı gezileri ile öğrendiklerini pekiştirecek.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin da katılacağı sertifika töreni ise Cumartesi günü saat 17.30’da düzenlenecek. Kültür Elçisi sertifikası alacak olan öğrenciler, kültürel miras eğitiminde yaptıkları eskiz, afiş, broşür, kitap ayracı, kent haritası, seramik çalışması gibi pek çok etkinliğin ürünlerini de sergileyecek.

< Tüm haberler