Proje Ortaklarımız

Üye Olun

E-posta:

Sitemize üye olarak bizden haberler alın.

Haberler


ESKİŞEHİR KÜLTÜR EÇİLERİ EĞİTİMİ 11-13 MART 2010 TARİHLERİ ARASINDA YAPILIYOR!

10/03/2010

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı eğitimde, Melahat Ünügür İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencilerinden seçilen toplam 30 öğrenci, Eskişehir’in Kültür Elçisi olacak. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Ergin Orbey Sahnesi’nde yapılacak eğitim, öğrencilerin “Kültür ve kentlilik bilinci nedir?” sorusuna katılımcı eğitim teknikleriyle cevap aramasıyla başlayacak. Kültür Elçileri eğitimi,  ÇEKÜL Vakfı’nın gönüllü eğitmenlerinin desteğiyle, yerel uzmanların kentin kimliğini yansıtan sunumlarıyla devam edecek.

 

Eğitimde, doğal yaşam ve kentsel ekosistemler, arkeoloji, kent mimarisi, geleneksel yaşam kültürü ana başlıkları altında pek çok bilgi aktarılacak; tarihi alanlar, sivil mimari ve doğal çevrenin incelendiği geziler yapılacak. Öğrenciler, Yazılıkaya, Odunpazarı evleri gezileri ile öğrendiklerini pekiştirecek.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in da katılacağı sertifika töreni ise Cumartesi günü saat 17.30’da düzenlenecek. Kültür Elçisi sertifikası alacak olan öğrenciler, kültürel miras eğitiminde yaptıkları eskiz, afiş, broşür, kitap ayracı, kent haritası, seramik çalışması gibi pek çok etkinliğin ürünlerini de sergileyecek.

Eskişehir Kültür Elçileri, eğitimde öğrendiklerini arkadaşlarıyla da paylaşıp, projeler üreterek kentlerinin özgün kimliğinin korunmasına katkıda bulunacak. 

< Tüm haberler